Kočík je veľmi dobrý pomocník, ale treba vybrať ten naj...
Kočík je veľmi dobrý pomocník, ale treba vybrať ten naj...

Je tu zima. Hoci už Matias veselo behá po svojich, kočík je môj pomocník. Matky sú tak trochu jasnovidky. V čase, keď ich dieťa ešte svojím prvým pokusom o pohyb, akurát tak leští dlážku vlastným telom a v ústach mu svietia prvé rezáky, my už uvažujeme, aké potreby nám vzniknú v súvislosti so starostlivosťou o dieťa o pol roka, inak povedané na jar premýšľame o zime. Akú veľkosť oblečenia a topánok, bude nosiť? 


Do akej hmotnosti narastie, aby sme vybrali vhodnú autosedačku. Bude už samostatne chodiť, bude chcieť viacej sedieť ako ležať v kočíku a opäť koľko bude mať kíl o pol roka, aby sme sa necítili pri tlačení kočíka ako ťažné kone. Nuž, som žena plánovateľka a ak si aj ty a stojíš pred výberom vhodného kočíka pre 1,5 ročné dieťa, čítaj.

 

Trojkombináciu kočíka som mala už nejaký čas predanú, dôsledkom cestovania na letnú dovolenku k moru, lietadlom, sme narýchlo kúpili golfový kočík. Vo výsledku úžasný nápad, letecká spoločnosť s dvojitým W na začiatku, akceptovala skladný golfový kočík na palube lietadla a prechádzky historickým centrom maltských uličiek v čase Matiasovho obedného spánku, sme pomocou kočíka nemuseli obmedzovať. Lenže z Malty sme sa vrátili domov. Na naše dedinské cesty a chodníky. Nie všetky sú dokonalé, však to poznáte. Zrazu prestal byt golfový kočík použiteľný. Po pár nočných browsovačkách po internete som natrafila na náš aktuálny kočík z kategórie športový – Valco Snap 4 Sport, vyššia rada Tailor Made. V hlave som mala niekoľko kritérií, ale priorita bola hmotnosť kočíka. Hľadala som najľahší zo športových kočíkov, ktorý by uniesol aj 20 kg dieťa, niežeby už vtedy mal Matias takú váhu, ale ktož vie o pol roka? Tento to dal, nosnosť kočíka je do 20 kg. Pričom celý kočík váži necelých 9 kg, v spodnej časti je veľký úložný košík, do ktorého môžete naložiť nákup z obchodu a všetko aj s dieťaťom to elegantne odtiahnete domov na ihličkových podpätkoch.

 

Druhým výrazným kritériom pre mňa boli nafukovacie kolesá, resp. odpruženie všetkých kolies. Valco má nafukovacie pneumatiky, doposiaľ som dofukovala len raz, toho času bez opráv defektov. Kto sa bojí, nech do lesa nelezie. Podľa mojich skúseností výborne pérujú a pohlcujú všetky nerovnosti na cestách, prebrodia aj topiaci sa sneh na bratislavských komunikáciách. Na nete visí video ako odvážna mamka zdoláva ťažký terén, odporúčam si ho pozrieť. Ďalšími benefitmi sú jednoduchý ale nadčasový dizajn, výrobcovia poukazujú na vysokú kvalitu konštrukčných materiálov. Mne osobne sa páči skladanie, ktoré je vymyslené tak, aby chránilo poťahy pred poškodením a špinou. A tu opäť vyzdvihnem nízku váhu kočíka! Kočík je vybavený ramenným popruhom pre jednoduché a ľahké prenášanie.

 

Bonusom pre vašu peňaženku je nánožník, ktorý je súčasťou kočíka. Plne sklápateľné sedadlo s neobmedzeným počtom pozícií je na nezaplatenie. Napriek tomu, že dieťa v tomto veku, už drvivú väčšinu presunov v kočíku presedí, sú chvíle, kedy v ňom zaspí a vy mu chcete dopriať pohodlie na čerstvom vzduchu. XXL strieška nám už niekoľkokrát zachránila kožu, doslova, či už počas horúcich letných dní alebo naopak v čase januárovej fujavice. Oceňujem brzdový systém, avšak predpokladám, že touto vymoženosťou disponujú dnes už mnohé kočíky. Viac výhod si môžete naštudovať na stránke https://www.predeti.sk/kocik-sportovy-valco-snap-4-sport-tailor-made-grey-marle-metalicka-seda-konstrukcia

S Valcom tvoríme tím už nejaký ten piatok. Za ten čas som si zvykla na rukoväť, ale úprimne povedané, prekáža mi, že ju nie je možné nastavovať. Nie je to len hendikep pre vysokých ľudí, občas mi chýba možnosť dať si ruky do polohy, ktorá mi je pri kočíkovaní prirodzená.

Suma sumárum je tu ešte suma. Pre mňa prijateľná, vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti. Pre tých ktorí nevedia, v e-shope na www.predeti.skkúpite Valco Snap 4 Sport Tailor Made Grey Marle za 339 €. 

 

Kategória: Rady redakcie